DEMO - Twój profesjonalny partner

pakiet_sieciUżytkowanie i administrowanie systemami sieciowymi

Sieci komputerowe stały się powszechne. Możliwość udostępniania zasobów systemu innym użytkownikom sieci jest wbudowana w każdy nowoczesny system operacyjny. Sieci lokalne w przedsiębiorstwach, sieci osiedlowe w blokach mieszkalnych i w końcu sieć sieci, czyli Internet, to już "normalny krajobraz". Mówi się nawet, że jeden komputer to jeszcze nie jest narzędzie informatyczne, jest nim dopiero sieć. Modnego ostatnio pojęcia: praca grupowa nie można sobie wyobrazić bez wspólnego połączenia komputerów.

Coraz więcej programów jest przygotowanych dla zastosowań sieciowych. Popularnym rozwiązaniem stało się umieszczanie aplikacji na serwerze podłączonym do Internetu. Użytkownicy korzystają wtedy z przeglądarki WWW z dowolnego miejsca na świecie. Dawno temu pojawiły się sieciowe gry. Internet bije rekordy popularności i już w niedługim czasie będzie czymś tak normalnym jak napięcie w gniazdku. Co jest podstawowym czynnikiem ograniczającym zastosowania i rozwój wykorzystania sieci? Niewątpliwie brak wyszkolonych kadr. Ktoś musi przecież wykonać projekt sieci, skonfigurować serwer, podłączyć go do Internetu.

zdj09Z myślą o kształceniu młodych zastępów "sieciowców" przygotowaliśmy ten pakiet szkoleń. Proponujemy system Linux. Ważne, aby zagadnienia dotyczące systemu operacyjnego poznawać na poziomie użytkownika, później dopiero warto myśleć o administrowaniu systemem.

 

Linux - użytkownik
Linux jest powszechnie wykorzystywany w jednostkach administracji państwowej, wśród dostawców usług sieciowych, w bankowości, przedsiębiorstwach przemysłowych i handlowych na całym świecie. Jeśli więc jesteś pracownikiem tego sektora rynku, oraz pracujesz przy komputerze, powinieneś poznać dobrze ten system.
Kurs wprowadza w problematykę użytkowania Linuxa i jest przeznaczony dla ludzi zainteresowanych przede wszystkim tym, co ten system ma do zaoferowania i jak z tej oferty skorzystać. Jeśli masz zamiar zostać użytkownikiem tego niesłychanie ostatnio popularnego medium i korzystać z niego w efektywny sposób, musisz poznać ten system. Być może masz już dosyć systemu Windows, więc interesuje Cię poznanie XWindow. graficznego rozszerzenia systemu Unix. Uczymy także Linux'a, który staje się coraz prostszy w obsłudze, łatwiejszy w instalacji i konfiguracji. 510 zł ikona_wiecej

zdj05Linux - administrator
Jeśli użytkowanie Linuxa nie sprawia ci już problemów, to znaczy, że poznałeś zalety tego systemu. Jeśli dodatkowo jest to dla ciebie interesujący temat, to powinieneś poznać system Linux na kursie administratora. Dowiesz się, jak przygotować serwer do pracy w Internecie w takich zastosowaniach, jak: zarządzanie pocztą elektroniczną, praca jako serwer FTP, serwer WWW, czy serwer grup dyskusyjnych. Poznasz zagadnienia związane z sieciami TCP/IP, DNS i wiele innych. Dowiesz się jak połączyć komputery sieci lokalnej Twojej firmy, pracujące pod kontrolą systemów Windows z serwerem Unix. 640 zł ikona_wiecej

buton_cennik