DEMO - Twój profesjonalny partner

ikona_strzalkaAdobe PhotoShop - kurs podstawowy

I. Przeznaczenie kursu i do kogo jest on adresowany

Kurs adresowany jest do osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z profesjonalnym edytorem graficznym Adobe Photoshop. Uczestnicy zostaną wprowadzeni od podstaw w pojęcia grafiki komputerowej i zdobędą praktyczne umiejętności obsługi programu.

Kurs skierowany jest do fotografów, projektantów oraz osób nieposiadających wykształcenia plastycznego, chcących jednak poznać możliwości programu do obróbki obrazu (Adobe Photoshop). Kurs obejmuje naukę narzędzi i pojęć związanych z obróbką obrazu cyfrowego, wchodzących w skład umiejętności fotoedytora, retuszera, fotomontażysty.

Każda osoba przygotowująca publikacje do druku zawierające zdjęcia staje przed koniecznością dokonania retuszu, kadrowania, wycięcia fragmentów czy zmontowania tych zdjęć. Jeśli zajmujesz się reklamą, pewnie nie raz chciałeś artystycznie przetworzyć zdjęcia, dokonując fotomontaży, stosując kombinacje setek różnych efektów specjalnych czy też fantastycznych narzędzi retuszerskich. Jeśli brakuje Ci właśnie takich możliwości, przyjdź do nas, my nauczymy Cię korzystać z PhotoShopa.

Kurs przygotowany jest z myślą o plastykach i grafikach, fotografikach korzystających z komputerowych metod przetwarzania obrazów, pracownikach działów marketingu i reklamy, pracownikach redakcji i wydawnictw, do osób pracujących w działach fotoskładu, webmasterach.

Przy pomocy PhotoShopa możesz tworzyć nowe rysunki i grafiki, jak również retuszować już istniejące zdjęcia. Możesz eksperymentować bez ograniczeń. Jeśli popełnisz błąd możesz cofnąć ostatnie swoje posunięcie. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Jakie powinieneś spełniać wymagania? Wskazana jest znajomość podstaw użytkowania systemu Windows.


II. Tematyka zajęćphotoshop002

 • wprowadzenie –  typy cyfrowej reprezentacji obrazu - specyfika map bitowych, pojęcie rozdzielczości, metody opisu koloru piksela (modele barw),
 • okno programu, obszar roboczy programu PhotoShop – posługiwanie się paletami, przełączanie widoku, podstawowe preferencje programu,
 • formaty plików graficznych – możliwości, ograniczenia, zastosowania,
 • narzędzia selekcji, praca z zaznaczeniami,
 • konwersje i charakterystyczne cechy trybów pracy w kolorze. Ustawienia związane z konwersją do CMYK (separacja barw),
 • praca z kanałami obrazu, wykorzystanie kanałów dodatkowych (alfa) do tworzenia i zachowywania selekcji, mechanizm szybkiej maski,
 • zmiana rozmiaru/rozdzielczości obrazu, zmiana wielkości kadru, narzędzie kadrowania,
 • mechanizmy dopasowania kolorów (poziomy, krzywe, barwa/nasycenie, balans kolorów),
 • definiowanie kolorów – suwaki, próbki, próbnik kolorów,
 • narzędzia malarskie i retuszerskie, zmiany i definiowanie kształtu śladu narzędzi (pędzle),
 • tworzenie i wykorzystanie warstw, efekty przenikania i nakładania, maskowanie, łączenie, grupowanie warstw,
 • transformacje zaznaczeń i warstw (skalowanie, pochylanie, obrót, zniekształcenia),
 • warstwy dopasowania,
 • zamiana do postaci mapy bitowej rysunków wektorowych (rastryzacja),
 • tworzenie i zastosowania ścieżek (krzywych Beziera),
 • zagadnienia związane ze skanowaniem (dobór rozdzielczości, tryby skanowania, usuwanie rozetek i mory z rastrowanych oryginałów) oraz wykorzystaniem obrazów w druku,
 • filtry i efekty specjalne.
 • powtórzenie wiadomości i egzamin.


photoshop001

III. Co będziesz potrafił po jego zakończeniu?

Zapoznasz się ze sposobami prezentacji grafiki i zdjęć w komputerze. Co to są modele kolorów? Jak umieścić tekst na zdjęciu? Jak pokolorować biało-czarne fotografie? Jak przywrócić blask dawnym zdjęciom Twojego dziadka? Do jakiej wielkości można powiększyć zdjęcie bez wyraźnego pogorszenia jakości?

Staną się dla Ciebie zrozumiałe takie pojęcia jak: raster, rozdzielczość, liniatura, format graficzny. Zobaczysz jak działają filtry specjalne mogące bardzo uatrakcyjnić formę ilustracji.

Będziesz posiadał umiejętność tworzenia, obróbki i posługiwania się grafiką rastrową na poziomie dającym pewność swych wysokich umiejętności na obecnym rynku graficznym.

Poznasz zasady wykonywania kompozycji grafik użytkowych i artystycznych w sprawdzony, zrozumiały sposób.

Zrozumiesz wymogi i zasady sporządzania dokumentów przeznaczonych do prezentacji na ekranach monitorów, w wydruku profesjonalnym: cyfrowym, offsecie i sitodruku.

Poznasz sposoby przygotowania grafik z przeznaczaniem do umieszczenia w dokumentach innych programów np.: Adobe Ilustrator, Adobe InDesign, CorelDraw.

Naszym celem jest przekazanie jak największej ilości praktycznych, zróżnicowanych wskazówek, dzięki którym nabędziesz umiejętność stosowania odpowiednich narzędzi w każdej sytuacji. Dlatego w kursie, na praktycznych przykładach, zostały kompleksowo omówione wszystkie najważniejsze narzędzia oraz techniki pracy z programem.

buton_cennik